Videa Havlíček nejznámější výživový specialista

Nyní videa na téma zdravý životní styl a na co si dát bacha!!

Sledujte naše stránky!Videa najdete v článcích RUBRIKY Jste,to co jíte

Ing. Petr Havlíček patří k nejznámějším výživovým specialistům v České republice. Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně – obor zootechnika, se specializací na potravinářské technologie. Výživě se věnuje více jak 20 let.Petr Havlíček je výživový specialista, který mění všechny své vědomosti a zkušenosti v praktickou pomoc s hubnutím, jídelníčky a zdravou životosprávou.

 Každý sice ví, že zdraví má jenom jedno. Málokdo se však snaží naložit s ním nejlépe, jak může. A já se snaží ukázat cestu ke zdravému životnímu stylu těm, kteří o to stojí.

V 18 jsem propadl kulturistice. Bavilo mě cvičit. Jenže to bylo ještě před rokem 1989. Sami si umíte představit, jak těžké bylo získat dostatek informací o správné sportovní výživě. A dělat kulturistiku bez výživy zkrátka nejde.

Snažil jsem se dopídit ke každé informaci, která měla co dočinění s výživou. Nadchlo mě to natolik, že jsem se do toho ponořil a do dnešního dne jsem se z toho nevynořil. Začátkem 90. let jsem k tomu začal trénovat ve fitness centru, kde se bez řešení stravy pro profesionální sportovce a nadšence neobejdete.

Po dokončení vysoké jsem měl v hlavě srovnáno

Když jsem opouštěl výšku s diplomem v ruce, byl jsem rozhodnutý: Výživa a vše, co se kolem ní točí, je moje budoucnost.

Začal jsem jako odborný konzultant ve společnosti HC Compact, pokračoval ve firmě Energus a Nutrend.

Lidi jedí dost blbě. Chtěl jsem a stále to chci měnit

Lidi jí špatně, protože se raději honí za penězi, novým autem… Za věcmi, které je baví pár dní. Přitom zdraví je nejzákladnějším kamenem pro spokojený život.

Proto jsem se stal jedním z odborníků časopisu Dieta a hlavním garantem soutěže Hubneme do plavek. Proto jsem byl dlouhých krásných 8 let odborným garantem a spolumoderátorem pořadů Jste to, co jíte a Souboj v těžké váze. Proto jsem s Petrou Lamschovou napsal 6 knížek o zdravém stravování. Proto jsem založil Centrum Petra Havlíčka, ve kterém pohlížíme na zdravý životní styl z více úhlů.

Snažím se ke komplikovaným věcem přistupovat jednoduše a se zdravým selským rozumem

Vím, že zdravý životní styl se mnohým může zdát složitý. Ani se tomu nedivím. Jenže nic není jenom černé a bílé. Neexistuje ani žádný univerzální recept na zdravý životní styl.

Rád jím a baví mě žít zdravě. Těší mě, když to tak cítíte i Vy

A zde 1 video: